Vitajte, môžete sa prihlásiť alebo vytvoriť účet.
Váš košík je prázdny!

VÝROBA SVIEČOK

VÝROBA SVIEČOK

Výroba sviečky:  1. Vyberte si nádobu, v ktorej vosk roztopíte. Môžete použiť aj starú plechovku.

2. Vosk stačí roztápať pri nižšej teplote, preto nádobu s voskom postavte na sporák, ktorý stačí zapnúť na najnižší stupeň.

3. Požadovanú farbu vosku dosiahnete tak, že spolu s voskom necháte roztápať aj voskovú pastelku alebo pigment do vosku. Ak chcete pripraviť viac farebný vosk, musíte ho rozdeliť do viacerých nádob a do každej pridať pastelku požadovanej farby.

4. Ak chcete, aby vám sviečka voňala, stačí ak do rozpusteného vosku prikvapneme 2-3 kvapky vonného éterického oleja.

5. Ako formy môžete použiť poháre (s hrubšími stenami), šálky, zaujímavé plastové fľaše, ktoré treba zrezať na požadovanú výšku, alebo napr. aj formičky na vykrajovanie cesta, ktoré musíte najskôr obaliť do alobalu, aby získali dno.

6. Ak chcete aby vaša sviečka bola originálna, skôr ako začnete liať vosk do formy, plastu alebo priehľadného pohára pritlačte napr. sušené plátky citróna, jablká alebo pomaranč, kávové zrná, mušle alebo malé dekoratívne predmety na okraje formy.

7. Pripravený knôt zaťažíme na dne pripínačkou a na okraj formy si pripravíme 2 špajle tak, aby sme mohli medzi neuchytiť knôt.

8. Vosk prilievame do formy pomaly a po vrstvách. Predovšetkým pokiaľ ste sa rozhodli pre viacfarebnú sviečku, musíte nechať farebnú vrstvu dobre stuhnúť a až potom priliať ďalšiu.

Pokiaľ ste sa rozhodli pre jednofarebnú variantu, dá sa sviečka samozrejme ďalej dekorovať. Môžete ju ozdobiť servítkovou technikou.

Zobrazenie: Zoznam Vedľa seba
Zobraziť:
Zoradiť podľa:
Farba do vosku na sviečky alebo na enkaustiku. Intenzita farby vo vosku závisí podľa toho, koľko pig..
Sada na výrobu klasických voštinových sviečok, je najjednoduchší a najrýchlejší spôso..
Hmotnosť vosku v plastovom vedierku je 1500g. Vosk v šošovkách roztavte, pridajte obľúbenú..
Copyright © 2013 Kreatívny raj, NajReklama.sk - tvorba eshopu